Річка Західний Буг почала затоплювати Львівську область: кого ще синоптики попередили про повінь

Автор: Марченко Любов

На Львівщині річка Західний Буг вийшла з берегів. Повінь спровокована відлигою і початком інтенсивного танення снігу. При цьому, крім Львівської області, в зоні небезпеки опинилися також багато регіонів Західної України.

Річка Західний Буг почала затоплювати Львівську область: кого ще синоптики попередили про повінь - today.ua

На Львівщині вода затопила рятувально-водолазну станцію, розташовану на березі Західного Бугу, розповідають в сюжеті ТСН. Під водою опинився не тільки причал, а й підлога в станції. Намокло майно рятувальників. Щоб не втратити двигуни рятувальних катерів, довелося терміново їх зняти.

При цьому синоптики прогнозують: якщо найближчим часом сильних опадів не буде, то великої повені вдасться уникнути. Якщо ж підуть сильні дощі або знову зарядять сніги (що цілком ще ймовірно), то велика вода може хлинути не лише на прибережні низовини.

Україна вступає в сезон паводків

Синоптики попереджають, що при нинішніх умовах рівень води в річках Західної України може піднятися в середньому до 0,8 метра. При цьому ймовірне затоплення будинків приватного сектора, розташованих у прибережних зонах.

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

У НКРЕКП розповіли про підвищення тарифу на електроенергію на 15%: “Ми йдемо в Євросоюз“

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

Зокрема, Прип'ять і річки її басейну можуть піднятися на рівень 0,5-1 метр. Так, у Рівненській області в районі Дубровиці може сильно піднятися Горинь. Крім того, під час повені може затопити прибережні території в Любешівському, Ратнівському і Старовижівському районах на Волині, а також в Зарічнянському районі Рівненської області.

На Волині, в Ратнівському районі, вода може затопити двори і піти в підвали будинків. Там оголошено жовтий рівень небезпеки.

Жовтий рівень небезпеки оголошено також у Яворівському районі Львівської області. Там може збунтуватися річка Вишня, що є притокою Сяну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На Тернопільщині та Хмельниччині також буде підніматися рівень води в Дністрі і річках його басейну. Однак у цих регіонах синоптики повені поки не прогнозують.

Нагадаємо, в минулому році сильні зливи, що пройшли в травні, спровокували повінь у Західній Україні. Зокрема, в Закарпатті були підтоплені тисячі будинків, зруйнована інфраструктура, постраждали соціальні об'єкти.